Nursema Öztürk

Nursema Öztürk. 1987 yılında Marmara Ünv. Güzel sanatlar fakültesi Endüstri Ürünleri tasarımı , İçmimarlık bölümünden ve 1990 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Fen bilimleri enstütüsü İçmimarlık bölümünde  yüksek lisansını Tamamladı.  1988 yılından itibaren  yüzlerce AVM , Banka  , onlarca Hastane ve Otel projeleri uygulama ve tasarımı ile  binlerce m2  uygulama yapmıştı. 1994 Yılında M ve N Mimarlık A.Ş kurucu ortağı olarak yıl faaliyetini sürdürmektedir.

2010 yılında  tasarım ve etkinliklerin yapıldığı , uluslararası projelere ev sahipliği yapan 300m2 lik alanda yaratıcı etkinliklerin yapıldığı TASARIMPARKI etkinlik merkezini kurdu ve 2022 yılında psndemiden sonra yeni yerine taşıdı.

2013 yılında kurduğu  Nursema Öztürk Design Studio  iç mimari  tasarım  proje ltd. ile Bürotime , Pier Carden , Zivella ,Exen mobilya vb firmaların  ve Mağaza kankonsept tasarımları , Ofis mobilyası tasarımları ve genel  projelerini yapmıştır.

Tasarım alanında ise U-BOX markası ile  Literature geçen akıllı ve limit-siz tasarım olan ‘’U- Box ‘’ ile  FRAME publishers ‘’ ın  GOODS’’ kitabında ve  kapağında yer alan tek Türk tasarımı olmuştur.  U-BOX limitsiz tasarım anlayışıyla mobilya  ve  oyuncak olarak üretilmektedir.

2002 yılında  BDIA Alman İçmimarlar Birliği  ile Türk –Alman İçmimarlar Türkiye temsilcisi olarak ,Uluslararası Tasarımcılar Buluşması organizasyonunu 2014 yılına kadar yürütmüştür. Bu organizasyonla İki ülke arasında Üniversiteler arası Kültür ve bilgi transferi sağlanmıştır.

2002 yılından itibaren Öğretim Görevlisi olarak birkaç üniversite  Proje -Tasarım Dersleri vermektedir.

Jüri üyeliği, Workshoplar vb. Görev almaktadır.

2014 yılı Meslekte Üstün hizmet ödülünü Kalamış Rotary kulübünden almıştır.